دانشکده شیعه شناسی دانشگاه ادیان و مذاهب
FA
 

دانشجویان

 
تاریخ انتشار: 1395/01/18    تعداد بازدید: 2777

دانشجویان

دانشجویان محترم در دو مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری مشغول تحصیل در این دانشکده هستند

دانشکده شیعه شناسی، از سال ۱۳۹۰ جذب دانشجو در دوره دکتری شیعه‌شناسی و از سال ۱۳۹۲ جذب دانشجو در دوره دکتری تاریخ تشیع اثناعشری را در دستور کار قرار داد.

این دانشکده تا سال تحصیلی 97 ـ 96، با حضور یازده عضو هیئت‌علمی و هفده استاد مدعو، 546 دانشجو را در مقطع کارشناسی ارشد و 196 دانشجو را در مقطع دکتری تحت آموزش داشته است. شایان ذکر است از این تعداد 214 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 22 دو نفر در مقطع دکتری تا کنون فارغ التحصیل شده اند.

 

 

دلایلی که می تواند، وجه تمایز این دانشگاه نسبت به دانشگاه های دیگر باشد و دانشجویان را برای تحصیل در این دانشگاه و دانشکده شیعه شناسی ترغیب کند، می تواند موارد ذیل باشد:

نخست: از آن جهت که رشته ی شیعه شناسی برای کسانی که این دانشگاه را تاسیس کرده اند و در جهت تقویت و گسترش آن تا کنون کوشش کرده اند، از اهمیت ویژه برخوردار بوده است، لذا ایشان دانشکده ی شیعه شناسی را متمایز از دیگر دانشکده ها تاسیس کرده اند. امتیاز تاسیس دانشکده ی مستقل با عنوان «شیعه شناسی» این است که تحت این عنوان کلی می توان رشته ها و گرایش های جزئی تری را تعریف و تصویب کرد و نسبت به جذب دانشجو برای آن ها اقدام نمود. لذا از امتیازات ویژه ی دانشگاه ادیان و مذاهب همین نکته است که اولا: ما دانشکده ای متمایز از دیگر دانشکده ها، تحت عنوان کلی «شیعه شناسی» داریم. ثانیا: به طور همزمان و هر ساله در سه گرایش کلام؛ تاریخ تشیع و فرق تشیع اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری و ارشد می نماییم. در این جا باید اشاره شود که پذیرش دانشجوی دکتری در سه گرایش فوق الذکر تنها مختص دانشگاه ادیان است و ثالثا: راه تعریف و ارائه ی گرایش های دیگر تحت عنوان کلی شیعه شناسی برای دانشکده باز است و لذا در فکر راه اندازی گروه ها و گرایش های جدید تحت عنوان کلی «شیعه شناسی» هستیم.

دوم: به روز بودن محتوای دروس، به این معنا که استادان این رشته تلاش می کنند که از آخرین دستاوردهای محققان داخلی و خارجی مطلع باشند و دروس خود را ناظر به آنها ارائه کنند.

سوم: تنوع گرایش ها و تخصص های استادان دانشکده است، به گونه ای دانشجویی که وارد دانشکده می شود با استادانی مواجه می شود که در موضوعات مختلفی کار تخصصی کرده اند و نیز نوع نگاه متفاوتی دارند. این موجب می شود که دانشجو  تعمق و غنای فکری بیشتری پیدا کند.

چهارم: دانشکده تا کنون گشاده دستانه از استادان بیرون از دانشکده و بیرون از دانشگاه چه برای تدریس و چه برای راهنمایی و مشاوره استفاده کرده است. روشن است که حضور متخصصان بیرونی رنگهای جدیدی به رنگین کمان تخصصها و گرایشها افزوده است. این گشاده دستی را در همه مراکز دانشگاهی نمی توان یافت.نظرات
نام
پست الکترونیک
کد امنیتی
Captcha
دانشکده شیعه شناسی دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه نشریات دانشگاه
پست الکترونیک
فروش اینترنتی کتاب
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز